Warsztaty dla rodziców: „Jak kochać dziecko?”

Bycie rodzicem to jedno z najbardziej wymagających i odpowiedzialnych zadań jakie stawia nam życie. Zadanie bardzo trudne, do którego często nie jesteśmy przygotowani. Mamy dla Państwa dobrą wiadomość!

MOŻNA SIĘ TEGO NAUCZYĆ. POMOŻEMY WAM!

DLA KOGO?

Warsztat ten przygotowany został dla rodziców potrzebujących pomocy, zrozumienia i wsparcia, którzy szukają nowej formuły rodzicielstwa, są otwarci i chętni do zmian.

OPIS WARSZTATU:

Proponujemy sprawdzone metody i szukamy wspólnie nowych, własnych sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach wychowawczych z dzieckiem. Będziemy w sposób kreatywny i aktywny uczyć się: porozumiewać z dzieckiem, współpracować z nim, nawiązać bliskie relacje.

SPOSÓB ORGANIZACJI:

Jest to cykl 8 spotkań, raz w tygodniu po 3 godziny. Zajęcia odbywają się w grupie do 12 osób.

METODY PROWADZENIA:

Warsztat oparty jest głównie o metody aktywnej nauki, pozwala w bezpiecznych warunkach  przećwiczyć teorię w praktyce tzn. przełożyć wiedzę na konkretne umiejętności. Różne, ciekawe formy warsztatów takie jak mini wykłady, scenki, „burza mózgów”, test zdań niedokończonych, filmy, omówienia itp. będą w tym bardzo pomocne.

ZAŁOŻENIA:

Proponujemy rodzicom program alternatywnego rodzicielstwa, które jest prostsze i bardziej intuicyjne a także bardziej efektywne jeżeli chodzi  o zaspakajanie potrzeb dorosłych i dzieci zarówno w krótkim jak i dłuższym czasie.

Rezygnujemy z rodzicielstwa opartego na władzy, kontroli, bazującego na strachu na rzecz rodzicielstwa sprawującego władzę razem z dzieckiem. Wychowanie rozumiemy jako współpracę  rodzica z dzieckiem oparte na wzajemnej bliskości, szacunku i współpracy. Wychowanie bez Przemocy i kar. TO JEST MOŻLIWE!

CELE:

Zapoznanie uczestników z programem alternatywnego wychowania, integracja z grupą i wzajemne poznanie się. W ramach poszczególnych zajęć uczestnicy aktywnie poszukiwać będą odpowiedzi na kolejne warsztatowe zagadnienia , mierzyć się ze swoim rodzicielstwem i je zmieniać w zgodzie ze sobą.

PROGRAM ZAJĘĆ:

 • Ja czyli KTO ? Kim jestem Tu i Teraz?
 • Czy jestem dorosł(a)y?
 • Jak wziąć odpowiedzialność za swoje życie i zacząć się nim cieszyć?
 • Kto jest kim w rodzinie?
 • Czy znam swoje dziecko ?Czy moje dziecko zna mnie?
 • Jak nauczyć się odczytywać potrzeby dziecka z jego zachowania i jak je zaspakajać?
 • Emocje- wróg czy przyjaciel?
 • Jak być rodzicem i sprawować władzę razem z dzieckiem?
 • Czy możliwe jest wychowanie dziecka Bez Przemocy i kar?
 • Jak zamieniać rodzinne konflikty we współdziałanie?
   

Cena warsztatu: 35 zł za godz. od osoby
Miejsce: zajęcia odbywają się w lokalu Stowarzyszenia dla Rodzin, ul Ząbkowska 39Termin: zajęcia będą odbywały się w tygodniu lub w soboty, termin do uzgodnienia. Warsztat zostanie zorganizowany, gdy zbierze się grupa zainteresowanych osób.
Realizator: Katarzyna Cudna                                                                                                Zapisy: telefoniczne lub mailowe
Tel: 500 892 653
Mail: kasia-major@o2.pl