Rusza nabór do grupy „Teatru Forum”

Zapraszamy młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowaną udziałem w grupie teatralno – rozwojowej, której efektem końcowym będzie stworzenie i zaprezentowanie spektaklu w formule Teatru Forum.

Celem udziału w grupie rozwojowo-teatralnej jest wzmocnienie poczucia własnej wartości oraz rozwijanie umiejętności współpracy i komunikacji interpersonalnej. Udział w zajęciach przyczyni się także do lepszego rozumienia siebie, radzenia sobie ze stresem bądź innymi trudnymi sytuacjami.

Kilka słów o Teatrze Forum ( za: Fundacja Edukacji i Kultury DramaWay):

Teatr Forum to interaktywna forma teatru stworzona i opracowana przez brazylijskiego reżysera i pedagoga Augusto Boala. Różni się on od tradycyjnych spektakli, że daje możliwość „dopisania” dalszego ciągu spektaklu lub jego zmiany poprzez interwencje, które widzowie z publiczności samodzielnie podejmują na scenie. Problemy poruszane w spektaklu zwykle tożsame są z problemami widzów-aktorów, dzięki czemu uczestnicy spektakli, poprzez odgrywanie, konfrontują się z własnymi trudnościami i wypróbują możliwe sposoby ich rozwiązania. Dzięki temu spektakle są nie tylko wydarzeniami artystycznymi, ale także okazją do rozwijania umiejętności społecznych uczestników.

Jeśli jesteś zainteresowany tą niezwykłą formą pracy i chcesz przeżyć coś ciekawego – przyjdź!

Nie trzeba posiadać umiejętności aktorskich – wystarczy chęć pracy i przygody 🙂

Grupa rozwojowo-teatralna trwać będzie od kwietnia do końca czerwca.

Pierwsze zajęcia ruszają już 13 kwietnia!

W kwietniu i w pierwszych tygodniach maja zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu – w poniedziałki, w godz. 18-20, a w ostatnim tygodniu maja i w czerwcu 2 razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki, w godz. 18-20. Łącznie odbędzie się 16 spotkań.

Zajęcia będą odbywać się   w siedzibie Stowarzyszenia dla Rodzin, w Warszawie, na ulicy Ząbkowskiej 39 lok.1 (Praga Północ).

Prowadzący zajęcia:

Małgorzata Kulka – mgr pedagogiki specjalnej (resocjalizacja i wspomaganie rodziny). Od lat pracuje w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, m. in. tworząc i realizując programy profilaktyczne w warszawskich szkołach. Posiada doświadczenie w tworzeniu spektaklu Teatru Forum. Swoje umiejętności sceniczne rozwija poprzez udział w kursie teatralnym w Akademii Sztuki i Kultury.

Artur Świtalski – mgr psychologii. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą jako psycholog oraz pedagog ulicy. Wraz z dziećmi i młodzieżą zrealizował już kilka mini – projektów. Posiada doświadczenie w tworzeniu spektaklu Teatru Forum.

Udział w zajęciach jest odpłatny. Koszt uczestnictwa to 30 zł za jedno spotkanie. Grupa będzie miała charakter zamknięty i liczyć będzie ok. 10-11 osób.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu rozpoczęcia zajęć w przypadku nie zgłoszenia się wystarczającej liczby osób.

Zapisy i informacje – Stowarzyszenie dla Rodzin, ul. Ząbkowska 39 lok. 1, Warszawa, telefon: 22 619 42 67