Rusza nabór do Grupy rozwoju umiejętności społecznych

Zapraszamy dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej, które przeżywają trudności w funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej, do wzięcia udziału w grupie umiejętności społecznych.

Celem zajęć jest przede wszystkim umożliwienie dzieciom podniesienia poczucia własnej wartości, odreagowania silnych emocji oraz przeżycia pozytywnych doświadczeń społecznych.

Dzięki zajęciom grupowym dzieci będą miały okazje przyjrzeć się swoim odczuciom i zachowaniom w kontakcie z innymi dziećmi, otrzymać wsparcia od innych uczestników zajęć oraz dostać informacje zwrotne na swój temat.

Podczas spotkań dzieci będą pracować nad rozwojem takich kompetencji społecznych jak np. współpraca w grupie, stosowanie się do zasad, rozpoznawanie i wyrażanie emocji, komunikacja, czy też umiejętność rozwiązywania konfliktów.

Poprzez proces grupowy i różne ćwiczenia, zabawy uczestnicy będą mieli okazje nauczyć się budować pozytywne relacje z rówieśnikami oraz być bardziej asertywnymi.

Warsztaty dla dzieci poprzedzone są kwalifikacjami tj. spotkaniem informacyjnym dla rodziców oraz indywidualna rozmową z dzieckiem.

Ze względu na staranny i celowy dobór dzieci do grup, ostateczny grafik grup ustalany jest po zakończeniu kwalifikacji.

Informacja zwrotna dla rodzica udzielana jest przez psychologa prowadzącego daną grupę, po ostatnim spotkaniu.

Koszt pojedynczych zajęć to 52,5 zł za spotkanie.

Konsultacja rekrutacyjno-informacyjna z rodzicem poprzedzająca kosztuje 70 zł.

W razie zainteresowania, pytań – kontakt pod numerem telefonu:

Zajęcia będą odbywać się, co tydzień w piątek/sobotę, jedno spotkanie trwa 1, 5 godziny. Prowadzone są przez wykwalifikowanego psychologa mającego duże doświadczenie w pracy z dziećmi i mają charakter warsztatowy, bierze w nich udział od 6 do 8 dzieci.

Miejsce zajęć: Stowarzyszenie dla Rodzin, świetlica socjoterapeutyczna na Ząbkowskiej 39 lok.1.